Biegi przełajowe w Podgórzu

Utworzono dnia 13.11.2023

XXVIII Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości - sportowa pasja i patriotyzm na najwyższym poziomie. W dniu 7 listopada 2023 roku, na terenie malowniczej miejscowości Podgórze, odbyły się XXVIII Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości. To wydarzenie sportowe, które każdego roku przyciąga setki uczestników, młodych adeptów sportu. W tegorocznej edycji biegi ukończyło 651 osób, co świadczy o rosnącej popularności tych zawodów. Organizatorami była Szkoła Podstawowa w Podgórzu oraz UKS BOROWIK, które po raz kolejny udowodniły, że sport i patriotyzm idą ze sobą w parze. Uroczyste otwarcie biegów odbyło się o godzinie 9:30 na  boisku przy Szkole Podstawowej w Podgórzu w obecności Pana Zygmunta Wojnarowskiego Wójta Gminy Mała Wieś, Pani Karoliny Koper Dyrektor Wydziału Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku i Radnych Gminy Mała Wieś. Trasa biegu przyciągnęła zarówno miłośników natury, jak i twardych zawodników gotowych na wyzwanie. Biegacze mieli do pokonania dystans 900m. Wyjątkowe połączenie przyrody z duchem rywalizacji sportowej sprawiło, że uczestnicy odczuli zarówno piękno natury, jak i determinację do pokonania trasy. Organizatorzy zadbali o to, aby zawody były dostępne dla uczestników w różnym wieku. Do rywalizacji przystąpiły 23 szkoły podstawowe i 5 szkól ponadpodstawowych z powiatu płockiego, miasta Płock i Płońsk. Biegi podzielono na trzy kategorie wiekowe – dzieci (klasy IV-VI), młodzież (klasy VII-VIII) i juniorzy (szkoły ponadpodstawowe). Naszą szkołę reprezntowała liczna grupa uczniów klas IV-VIII.

1 miejsce w swojej kategorii zajęła Julia Dzięgielewska z klasy Vb.

5 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął Patryk Górecki z klasy VIa.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w tym biegu.

Biegi przełajowe w Podgórzu

Utworzono dnia 13.11.2023, 18:35

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.