sala integracji sensorycznej

W toku obserwacji dziecka i trudności jakie dzieci przejawiały, dr Jean Ayres udało się ustalić, że jednym z największych problemów dzieci oraz jak się okazuje, nas dorosłych stoją trudności z prawidłową integracją bodźców sensorycznych. Bodźce te mają wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Nasze ciało codziennie zmaga się z napływem wszelkich informacji ze świata zewnętrznego. I od poprawnego ich przetworzenia, segregacji oraz odpowiedzi na nie zależy jak funkcjonujemy w otaczającym nas świecie. Każdy z nas, często się zastanawia: CZEMU MOJE DZIECKO NIE POTRAFI OPANOWAĆ EMOCJI?!

Oczywiście odpowiedź jest niezwykle złożona i nie oczywista. Większość z nas poszukuje w takiej sytuacji prostej odpowiedzi i zrzuca "winę" na środowisko rodzinne lub społeczne. Część z rodziców, zarzuca sobie samemu, że popełnił błędy i to one mają wpływ na postawę mojego dziecka. Lecz drodzy Państwo, problem z Waszym dzieckiem i jego trudnościami zaczął się już na bardzo wczesnym etapie. Postęp medycyny dostarcza nam wielu informacji, na temat naszego organizmu. Często za problemem dziecka, stoi choćby zbyt słabo rozwinięta siatka przewodzenia neuronów w naszym układzie nerwowym. A prawidłowo rozwinięta infrastruktura przewodnictwa bioelektrycznego daje szansę nam na prawidłową postawę naszego organizmu.
Terapia integracji sensorycznej polega na stymulowaniu układu nerwowego, aby dać mu możliwość jak najbardziej wydajnej pracy, gdzie ów organizm odbierze, przetworzy i wytworzy adekwatną odpowiedź na dany bodziec.
Terapia integracji sensorycznej odbywa się na naszej sali do tego przystosowanej. A w niej można odnaleźć sprzęt który skutecznie służy naszym uczniom oraz dzieciom z przedszkola. Sprzęt ten ma za zadanie stymulować organizm człowieka w zakresie naszych układów sensorycznych, czyli:
- przedsionkowego,
- proprioceptywnego,
- dotykowego,
- węchowego,
- słuchowego,
- wzrokowego,
- smakowego.

Zajęcia prowadzi mgr Łukasz Jakubowski i jeśli rodzic chciałby się dowiedzieć czegokolwiek o całym procesie SI, zawsze znajdzie czas by szczegółowo odpowiedzieć. Zajęcia odbywają się we wtorki, środy, czwartki oraz piątki. Kontakt możliwy jest osobiście po wcześniejszym uzgodnieniu dogodnego terminu lub poprzez Mobidziennik.

sala integracji sensorycznej

Utworzono dnia 28.02.2023, 22:47