Międzygminny Konkurs Recytatorski "Wiosenne Łamańce"

Utworzono dnia 06.05.2023

Dnia 19.04.2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzeniu Dużym odbyła się I edycja Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne łamańce językowe”.  W konkursie wzięło udział 9 dzieci z przedszkoli w Chalinie, Sikorzu i Brudzenia Dużego oraz 11 uczniów kl. 1-3 SP z Chalina, Siecienia, Sikorza, Wyszyny i Brudzenia Dużego.

Organizatorzy: Przedszkole: p. A.Trzcińska-Kopytowska, p. A. Szczepaniak, p. K. Mierzejewska-Kamińska, natomiast kl. 1-3: p. M. Janowska, p. W. Wróblewska, p. D. Tyburska.

Jury w składzie: p. Marta Jaroszewska - z-ca dyr. Biblioteki pedagogicznej w Płocku, p. Elżbieta Mrozowska - kierownik BOSS przy Urzędzie Gminy w Brudzeniu Dużym, p. Jolanta Rutkowska – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Brudzeniu Dużym, p. Elżbieta Witkowska – logopeda w SP  w Brudzeniu Dużym.

Po uroczystym powitaniu przez gospodarza uroczystości – p. Dyr. Agnieszkę Czajkowską oraz przez p. prowadzącą – p. Milenę Janowską,  jury dokonało oceny występów wg następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, dykcja, staranna wymowa, kultura słowna oraz intonacja i  ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój). Komisja była pod wrażeniem interpretacji i dbałości o piękno języka. Urzekło ja również wspaniała interpretacja i doskonała pamięć głosowa.
Po naradach jury dokonało wyboru i wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii klas I:

I miejsce:  Aleksandra Witkowska ze SP w Chalinie, opiekun:  p.Hanna Waszkiewicz;

II miejsce: Anna Paprocka ze SP w Brudzeniu Dużym, opiekun:  p. Dorota Tyburska;
III miejsce: Miłosz Kowalkowski ze SP w Siecieniu, opiekun:   p. Anna Domańska;   III miejsce: Julian Ropiak ze SP w Sikorzu, opiekun: p. Aldona Duchewicz;

W kategorii klas II:

I miejsce:  Kalina Rakoczy ze SP w Sikorzu, opiekun:  p. Ewa Engler;

II miejsce: Klara Brudnicka ze SP w Brudzeniu Dużym, opiekun:  p. Dorota Tyburska;

W kategorii klas III:

I miejsce:  Zuzanna Opatowska ze SP w Siecieniu, opiekun:  p. Sylwia Kołowrocka;

II miejsce: Natalia Rutkowska ze SP w Sikorzu, opiekun:  p. Marzena Statkiewicz;
II miejsce:  Oskar Spyra ze SP w Brudzeniu Dużym, opiekun:  p. Wanda Ciarkowska;

III miejsce: Maja Krzemińska ze SP w Wyszynie, opiekun:  p. Kamila Górzyńska;  III miejsce: Olga Przewrocka ze SP w Wyszynie, opiekun:  p. Kamila Górzyńska;

Wszyscy recytujący wiersze otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe, a  laureaci miejsc pierwszych – książkę. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim dzieciom za udział, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie recytatorów.  Składają serdeczne podziękowanie dla jury za pracę.

Dziękujemy za wkład finansowy w zakup nagród – p. Zuzannie Smardzewskiej-Mańskiej, p. Marioli Paprockiej oraz p. Joannie Wielońskiej oraz Radzie Rodziców przy Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Brudzeniu Dużym za zakup poczęstunku dla uczestników konkursu.

Konkurs jest okazją do zainteresowania się językiem polskim oraz prezentacji uzdolnień i talentów dzieci od najmłodszych lat, dlatego organizatorzy zapraszają na II edycję już za rok.

Międzygminny Konkurs Recytatorski "Wiosenne Łamańce"

Utworzono dnia 06.05.2023, 10:37

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.