Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Utworzono dnia 10.03.2024

W dniu 4 marca bieżącego roku, w naszej szkole odbyły się środowiskowe oraz XLVI gminny turniej wiedzy pożarniczej.  Turnieje Wiedzy Pożarniczej wyposażają młodzież w teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, a także przyczynią się do popularyzacji wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Ponadto młodzież ma możliwość poznania historii, kultury i tradycji danego regionu, bierze udział w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa, ratowania życia, ekologii, ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

W OTWP uczestniczą dzieci i młodzież w trzech grupach:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,
II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII.
Na etapie eliminacji pisemnych uczestnicy rozwiązują test składający się z 25 pytań (grupa I) oraz 30 pytań (grupa II). Do finału ustnego zakwalifikowało się 3 uczestników z grupy II, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w eliminacjach.

W grupie I:
1 miejsce zajął Adam Stańczak, z ZSP w Brudzeniu Dużym.
2 miejsce zajął Jan Kwiatkowski, z ZSP w Brudzeniu Dużym.

W grupie II:
1 miejsce zajęła Wiktoria Niekraś, z ZSP w Brudzeniu Dużym.
2 miejsce zajęła Zofia Skonieczna, ze Szkoły Podstawowej w Sikorzu.
3 miejsce zajął Kacper Ziółkowski, z ZSP w Brudzeniu Dużym.

Na kolejnym etapie, szczeblu powiatowym, gminę Brudzeń Duży będą reprezentować Adam Stańczak oraz Wiktoria Niekraś.

Wszystkim gratulujemy udziału w tym turnieju.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Utworzono dnia 10.03.2024, 22:32