Styczeń, luty w świetlicy

Utworzono dnia 23.04.2023, 20:18

Wraz z nowym rokiem wróciliśmy do szkoły pełni sił i nowych pomysłów. W styczniu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w różnych atrakcjach związanych z okresem karnawału i zimową aurą. W pracach plastycznych dominowały charakterystyczne dla tej pory roku bałwanki, śnieżynki i elementy zimowego ubioru.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka i w ramach akcji  „Dzień Babci i Dziadka - Laurka dla Seniora” dzieci wykonały piękne laurki, które potem wręczyły pensjonariuszom Dziennego Domu Pomocy "Przystań" w Myśliborzycach.

Nadszedł czas na Walentynki! Rozmawialiśmy o miłości, jako jednej z ważniejszej wartości w życiu człowieka. Dzieci wykonały walentynkowe drzewa przyjaźni, na których każdy umieścił serduszka. Ponadto rozmawialiśmy o przyjaźni i wzajemnej życzliwości. Uczniowie sklejali serca z papieru i wspólnie kolorowali ogromne walentynkowe obrazki.       Świetlica jest miejscem, gdzie nauka łączy się z zabawą, dlatego oprócz zadań wynikających z planu pracy, dzieci mają również możliwość samodzielnego organizowania sobie czasu. Najmłodsi wykorzystali go między innymi na grę w piłkarzyki, tenisa stołowego, gry planszowe, puzzle oraz tworzenie budowli z klocków. W związku ze zbliżającymi się feriami przypomnieliśmy zasady dotyczące bezpiecznego wypoczynku. Ponadto w świetlicy obchodziliśmy: „Międzynarodowy Dzień Popcornu”, „Dzień Pozytywnego Myślenia”.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.